Tahta kurusu ilaçlama

tahta-kurusu-ilaclama

4, 5 mm boyunda, düz, kırmızımsı, kahverengi renkli ve oval şeklinde olan böcek türü olan tahta kuruları insanların yaşam alanlarına kolaylıkla girebilir. Arnavutköy böcek ilaçlama firması olarak diğer tüm böcek çeşitleri gibi tahta kurusu böcek ilaçlama uygulaması da vermekteyiz. İnsanların kanını emerek beslenen tahta kuruları kan emdikten sonra şişkin ve daha kırmızımsı bir hal alır. Soğuk hava koşullarına karşı son derece dayanıklı olan bu canlı türü 1 yıl süre ile beslenmeden yaşayabilir.
Genellikle yatak odalarında çarşaf aralarında, mobilya aralarında, süpürgelerin arkasında, priz boşluklarında, alan içinde bulunan yarık ve çatlaklarda barınır. İnsanların cüzdanı ve çantası gibi şahsi eşyalarının içine girerek yaşamını sürdürebilir. Günde 1 ve 5 arası yumurta paketi bırakan tahta kuruları, hayatları boyunca toplamda 200, 500 arası yumurta bırakmış olur. Ortalama yaşam süreleri 300 gündür. Yaşam alanlarına yine bir başka evden veya otelden sızar. Gündüzleri barındığı alandan çıkmayan bu canlı daha çok geceleri aktiftir. İnsanların kol, bacak ve boyun bölgelerini ısırarak kızarıklık ve kaşıntı oluşmasına neden olur. Tahta kuruları kişisel alanlara girdiğinde kısa süre içinde üreyerek istila haline dönüşebilir. Bu nedenle bu canlı ile karşılaştığınızda kendiniz amatörce bir müdahalede bulunmadan, güvenilir firmalar tarafından tahta kurusu ilaçlama uygulaması hizmeti almalısınız.
Arnavutköy böcek ilaçlama firmamız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Bunun yanı sıra kullanılan ilaçlar insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından da zararsızdır. İlaçlama yapılacak olan alana uzman ekibin gelip, alan büyüklüğünü ve böceğin direncini tespit etmesinin ardından tahta kurusu ilaçlama işlemine geçilir. İlaçlama sonrasında şikayetçi olunan ortamda uzun bir süre tahta kurusuna rastlanmaz. Yaşam alanlarınızı devamlı olarak bu canlıya karşı koruma altına almak için düzenli periyotlar halinde tahta kurusu ilaçlama uygulaması alınması gerekir.
Kişisel veya toplumsal alanlarınız olan; ev, iş yeri, otel, okul, hastane, fabrika gibi kapalı alanların yanı sıra park, bahçe, tarla gibi açık alanlarınızda da tahta kurusu sorunu yaşıyorsanız, 7/24 faaliyetini sürdürmekte olan Arnavutköy böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak tahta kurusu ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ
7/24 BİZE ULAŞIN
İstanbul Avrupa
0(212) 540 81 28

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52