Pire İlaçlama Fiyatları

arnavutkoy-bocek-ilaclama-servisi

Pireler daha çok bahar ve yaz aylarında görülürler. Havaların ısınmasıyla birlikte üreme hızları da arttığı için bu mevsimlerde sayılarında hızlı bir artış olur.

Pireler küçük eklembacaklılardır boyları 2,5 ile 3 mm arasında değişmektedir. Konakçı olarak yaşarlar. Yumurtalarını kanını emdikleri canlılar üzerinde değil halı, yorgan, örtü, kilim vb. tipi yerlere bırakırlar. Yumurtaları yaklaşık 2 gün içinde çatlar. Küçük ebatlarda olmalarına rağmen etkileri çok büyüktür. Farkedilmeleri çabuk olmaz. Pireler ancak ısırıkları sonrası kaşıntılar ve kızarıklıklarla kendi varlığının fark edilmesini sağlar.

Pirelerin altı bacağı vardır ve bunlardan ön bacaklar diğerlerine göre çok daha kısa olup sıçrama yeteneğini de bu şekilde kazanmışlardır. Kanatlı olmamalarına rağmen uzak mesafe kabiliyetleri çok yüksektir. Kendi vücutlarına oranla 200 kat fazla bir uzaklığa sıçrayabilirler.

Pirelerin bazı türleri çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Bu türlerin içinde özellikle keme piresi ölümcül veba hastalığının taşıyıcısı ve yayıcısı olmuştur. Ortaçağ’da Avrupa nüfusunun yarısının veba salgını yüzünden hayatını kaybettiğini biliyoruz. Veba Asya’dan kaynaklı ortaya çıkmış ölümcül bir hastalıktır. Ve bu hastalığın yayılmasına daha sonra fareler de eşlik etmiştir. Bu nedenlerden dolayı pirelerin varlığı önemsenmeli ve mutlaka gerekli tedbirler alınmalıdır. Bunun yanında pireler kedi, köpek gibi evcil hayvanlarınızın üzerinde de bulunabilir. Hayvanlarınızın üzerinde tespit ettiğiniz bu konakçıları uzaklaştırmak için mutlaka veterinerden yardım isteyin.

Kendi yaşam alanlarınızda pire varlığını tespit ettiyseniz eğer bunun için de Sağlık Bakanlığı onaylı bir ilaçlama firmasından mutlaka destek alınız. Pire, bit, kene, tahtakurusu gibi haşereler için uygulanan ilaçlama yöntemi sıvı ilaçlamadır.

Sıvı ilaçlama yöntemi, püskürtülerek ve sisleme yöntemi ile uygulanır. Püskürtme yöntemi ile uygulamalar daha çok açık alanlarda her türlü haşerenin yoğun olduğu alanlarda uygulanır. Sisleme yöntemi ise yine aynı kimyasal sıvının minik zerrecikler halinde dumanımsı bir etki yaratarak ortama iyice nüfus etmesini sağlamak üzerine yapılır. Oldukça etkili bir yöntemdir.

Pire ilaçlama yaptıracağınız zaman mutlaka ilaçlama konusunda profesyonel bir pire ilaçlama firması olmasına dikkat ediniz. Pire ilaçlama fiyatları, uygulama yapılacak alanın kaç metrekare olduğuna ve ne kadar miktarda ilaç kullanılacağına bağlı olarak belirlenir.

HİZMETLERİMİZ
7/24 BİZE ULAŞIN
İstanbul Avrupa
0(212) 540 81 28

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 445 34 79