Kırkayak Nerelerde Bulunur?

kirkayak-nerelerde-bulunur

Dünyanın en çok ayağa sahip olan canlısı olarak kırkayaklar, hemen her iklimde yaşayabilen, her bölgede bulunabilen ve binlerce türe sahip olan haşerelerdendir. Kırkayakların familyasında özellikle tespih böcekleri ve çıyan bulunmakla birlikte, en uzak akrabaları da karideslerdir.

Kırkayakların Özellikleri

  • Genellikle kırmızı, siyah renklerinde olan bu haşere, toplamda kırk adet bacağa sahip olmasa da en az otuz ayağa sahiptir.
  • Kırkayaklar insanları sokabilmektedirler. Oldukça tehlikeli olan bu türün sokması durumunda mutlaka beklenmedik bir etki göründüğünde acil servise gidilmelidir.
  • Otlarla ve çürümüş bitkilerle beslenen kırkayaklar saksılara da sıklıkla gelmektedir. Özellikle bahçelerde bulunan bu haşereden kurtulmak için bahçe ilaçlaması işlemlerine öncelik verilmelidir.
  • Kırkayaklarla böceklerden kurtulmanın yolları konusunda hemen herkesin seçtiği bireysel yollara başvurarak mücadele vermek geçersiz sonuçlar doğurur.
  • Kırkayaklar besin açısından başka haşereler için oldukça çekicidir. Bu nedenle kırkayak giren eve pek çok örümcek türü, fare türleri, kakalak gibi haşereler de girebilmektedir.

Kırkayak İlaçlama

Evi, bahçeyi ya da herhangi bir mekanı kırkayaklar basması durumunda hiç vakit kaybetmeden iyi bir ilaçlama şirketi ile anlaşmalı, bu haşereden en kısa süre içinde kurtulmaya çalışılmalıdır. Sizlere her haşere türünde olduğu gibi kırkayak ile mücadele yöntemlerinde de  Arnavutköy’de en kaliteli işlemlerle yanınızda olan Böcek İlaçlama Arnavutköy firmamız, günün her anında ulaşabileceğiniz nitelikte bir ilaçlama firmasıdır. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi her zaman arayabilir, merak ettiklerinizi bizlere sorabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ
7/24 BİZE ULAŞIN
İstanbul Avrupa
0(212) 540 81 28

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52