Gümüş Böceği Nedir ?

gumus-bocegi-nedir

Gümüş böcekleri aslında hemen herkesin karşılaştığı ama isim olarak çok farklı adlarda tanıdığı bir haşeredir. Ülkemizde çok fazla sayıda türe ve yoğunluğa sahip olan bu haşereler ev ve iş yerlerinde, okullarda, kütüphanelerde, lokanta ve restoranlarda, hastanelerde fazlasıyla bulunmaktadırlar. Peki gümüş böceği nedir ?

Gümüş Böceklerinin Özellikleri

  • Genelde bilinen isimleri; gümüşçün, balık böceği, kütüphane haşeresi, kitap yiyen böcek, kağıt böceği gibidir.
  • Boyları gelişkin olanlarda 3 cm’ye kadar, yavru olanlarda da 1 cm’ye kadar olabilmektedir.
  • Açık veya koyu gri renklerde, bazen soluk bazen parlak olabilen bu haşere yassıdır ve kafasında 2 anteni, vücudunda da 4 adet bacağı bulunur.
  • Kitap, defter yiyerek zaman geçiren gümüş böceklerinin en sevdiği yerlerden biri de nemli alanlardır. Banyo, hamam, mutfak, nemli bahçelerde fazlasıyla bulunur. Ayrıca kitapların bol bulunduğu kütüphanelerde, okullarda da fazlasıyla olabilirler.
  • Böcek ölüleri, yemek artıkları, kağıt döküntüleri ile beslenirler ve öldüklerinde kurumuş bir hale gelirler.

Gümüş Böceklerinden Kurtulma Yolları

Gümüş böceklerinden kurtulmak oldukça çetrefilli ve zor bir iştir. Çünkü çok hızlı üremekteler ve hemen her yerde yaşabilmektedirler. Onlardan ancak iyi bir ilaçlama firması ile anlaşarak kurtulabilirsiniz. Bu konuda sizlere her daim mükemmel sonuçları garantili bir şekilde veren ve her zaman yanınızda olan Arnavutköy Böcek İlaçlama firmamız, sizlere böceklerden kurtulma yolları konusunda en doğru ilaçları en doğru yöntemlerle kullanarak vermektedir. Bize ulaşmak için müşteri temsilcilerimize günün her saatinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan talep formlarımızı da doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ
7/24 BİZE ULAŞIN
İstanbul Avrupa
0(212) 540 81 28

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52