Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir ?

fare-yakalama-teknikleri

Fareler, hayvanlar aleminde oldukça hızlı olabilen en küçük memeli hayvanların ortak adıdır. Aynı zamanda kemirgen olarak da sınıflandırılan bu haşerenin varlığı oldukça eskiye dayanır. Hatta mutasyon geçirme evrelerinde farelerden sıçan, sincap, gelincik gibi değişik türler de oluşmuştur. Peki farelerin özellikleri nelerdir?

  • Genellikle zararları olsa da bilim adına faydaları olan haşerelerdir. Çünkü çok farklı deneylerde kullanılırlar. İlaçların testlerinde, psikolojik analizlerde, bağışıklık ölçmede genellikle farelerden yararlanılır.
  • Hayatında hemen herkes en az 1 ya da 2 kez fare ile karşılaşmıştır. Bu araştırma sonucuna göre de dünya üzerinde oldukça fazla olan haşerelerden biri farelerdir.
  • Ot, ölü böcekler, yemek artıkları gibi çok çeşitli şekillerde beslenirler.
  • Bazı fare türleri evcil hayvan olarak satılmakta, pek çok evde beslenmektedir. Fakat evlerimize giren fareler ne yazık ki oldukça tehlikelidir.

Evimizde Fare Varsa Ne Yapmalıyız?

İlk önce fare olduğundan emin olmak gerekir. Bunun en kolay yolu da evde fare pislikleri olup olmadığına dikkat etmek, çöplerin veya gıda maddelerinin dökülmüş olup olmadığını incelemek, tıkırtı sesleri dinlemek, ortalıkta tüy olup olmadığına dikkat etmek gibi…

Farenin olduğuna eminseniz ondan en kolay kurtulma yolu olarak direkt ilaçlama firmaları ile anlaşmalısınız. Hatta tüm böceklerden kurtulma yolları konusunda kendi başınıza asla mücadele etmemelisiniz. Boş yere fare yakalama teknikleri nelerdir diye düşünmeye gerek kalmadan, en pratik çözümlerle, en modern yöntemlerle evinizde fare ilaçlama işlemleri yaptırmalısınız.

Arnavutköy’de fareler üzerinde en etkili yöntem olan fare istasyonları kurma yöntemi ile en garantili fare korumasını sizlere sunmaktayız. Arnavutköy İlaçlama firmamız, 7/24 hizmet veren bir ilaçlama şirketidir.

HİZMETLERİMİZ
7/24 BİZE ULAŞIN
İstanbul Avrupa
0(212) 540 81 28

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52