Çıyan İlaçlama

ciyan-ilaclama

Haşereler hayvanlar aleminin en çok farklı ve en çok zehirli haşerelerinden biri olmakla birlikte, dış görünüm olarak da çok farklı bir yapıdadır. Pek çok haşereye benzemeyen çıyanlar, kendi familyasından olan kırkayaklar ile benzeşse bile, onlardan çok daha zararlıdır. Zaten çoğu zaman da kırkayak ile çıyan birbirleri ile karıştırılmaktadır. Peki çıyanların özellikleri nelerdir, bizlere zararları var mıdır?

Çıyanların Özellikleri ve Zararları

Yassı ve uzun, boğumlanmalı bir şekle sahip olan bu haşerenin her ayağı oldukça keskin ve zehirlidir. Hayvanlar aleminin en utangaç haşeresi olarak da bilinen çıyan, en kıvrak ve en refleksli böcek türüdür. Etçil olarak beslenen çıyanlar insanları sokarak, örümcek, fare gibi haşerelerle beslenerek hayatta kalırlar. Aynı zamanda da bitkilerin kök kısımlarında bulunan tohumların iç kısımlarını yerler. Dünyanın hemen her yerinde olan bu haşerenin, pek çok tür ve ailesi ülkemizde de bol miktarda bulunmaktadır.

Çıyanlar, zehirli olduklarından dolayı ilk önce insanlara zarar verirler. Deri hastalıkları, kanda sulanma ve felce kadar pek çok hastalığa çıyanlar neden olur. Çıyan sokmalarında hiçbir şekilde vakit kaybetmeden en yakın sağlık birimine gidilmeli ve tedavi olunmalıdır.

Çıyanlardan kurtulmak için mutlaka iyi bir haşere ilaçlama firmasına çıyan ilaçlama işlemi yaptırmalısınız. Böceklerle mücadele yöntemlerinde en garantili ve etkili işlem ilaçlamadır. Sadece çıyanlarda değil hemen her haşere ilaçlamasında sizlere daima en mükemmel hizmeti veren Arnavutköy Böcek İlaçlama firmasına 7/24 kesintisiz bir hizmetle ulaşabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ
7/24 BİZE ULAŞIN
İstanbul Avrupa
0(212) 540 81 28

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52