Böcek ilaçlamadan sonra iş yeri temizliği

bocek-ilaclamadan-sonra-is-yeri-temizligi

Evinizi ve iş yeriniz istila eden haşere, parazit ve farelere karşı tek çare ilaçlı müdahalede bulunmaktır. Burada başarılı olmanın yolu konusunda deneyimli ve güvenilir firmalarla anlaşmaktan ve dikkatli olmaktan geçer. İlaçlama işlemleri çeşitli kimyasal böcek ilaçlarının farklı yöntemlerle haşere ve farelerin bulunduğu alanlara uygulanmasıyla yapılır. Özellikle evlerde ve iş yerlerinde yuvalanan hamam böceği, karınca, kara fatma, sivrisinek ve farelerden kurtulmak için çoğu insan büyük miktarda paralar harcamak zorunda kalır ama hiçbir sonuç elde edemez. Sizlere en ekonomik ve kaliteli hizmet sunma anlayışıyla bu yola çıkmış Arnavutköy böcek ilaçlama firmamız yılların getirmiş olduğu tecrübe ile haşere ilaçla hizmet veren önde gelen firmalardan birisidir. Firmamız evlerde ve işyerlerinde haşere ve farelere karşı en son teknolojik aletler kullanmaktadır. Böcek ilaçlama işlemini mutlaka bakanlık onaylı ve ruhsatlı firmalara yaptırmalısınız.

Firmalar ilaçlı müdahaleye başlamadan önce alınması gereken tedbirler ve ne gibi bir uygulama yapılacağı konusunda sizleri bilgilendirmeli. Uygulama esnasında gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamalı ve işlem sonrasında ne yapılması gerektiğine dair müşteriye bilgi sunmalıdır. Çünkü Böcek ilaçlamadan sonra iş yeri temizliği ve ev temizliği en az yapılan ilaçlı dezenfekte işlemi kadar mühim bir konudur ve işlemin bir parçasıdır. Eğer dikkat edilmezse sizin ve sevdikleriniz sağlığı büyük risk altına girmiş olur. İş yerleri özellikle geniş alanlar oldukları için ilacın haşerelere daha hızlı etki etmesi ve başarı oranını arttırmak için genelde sisleme yöntemi ile yapılan uygulamalar tercih edilmektedir. Haşereler ve fareler iş yerleri gibi geniş alanlarda her yerde yuvalanabilirler. Bu yüzden sizin şikayetçi olduğunuz alan haşereleri veya farelerin istila ettikleri alanın küçük bir bölümü olabilir.

  • İş yeri ilaçlamalarının ardından ciddi bir temizlik yapılması gereklidir. Özelliklede ölen haşere türlerinin bedenleri hem ciddi bir görüntü kirliliği oluşturur hem de bölgede mikropların ve bakterilerin artmasına neden olur.
  • Daha çok hamam böcekleri ve tahta kurusu gibi böcek türlerinde uygulanan Jel ilaçlama yöntemiyle yapıldıysa temizlik yapılmayabilir. Çünkü bölgesel uygulanır ve kokusuzdur.
  • Eğer iş yerinizde sıvı ve kokulu yöntem uygulandıysa püskürtme şeklinde uygulandığı için temizlik mutlaka yapılmalıdır. Ancak 1 hafta kadar ıslak malzemelerle bölge temizlenmemelidir. Kuru temizlik yapılabilir.
  • Ekiplerin tamamladığı böcek ilaçlamadan sonra iş yeri temizliği firmanın uymanızı istediği kurallar çerçevesinde yapılmalı.
  • Dezenfekte işleminin yoğunluğuna göre 3-4 saat bazen de bir gece veya bir gün iş yerine girilmemesi gerekebilir. Temizliğe başlamadan önce ortamın havalandırılması önemlidir.
  • Gerekli tedbirler alınmalı solunum sıkıntısı yaşayan ve cildi aşırı hassas olan kişiler ortamdan uzaklaştırılmalıdır.
  • Eğer haşere türü fazla ve zor ölen bir tür ise sisleme yöntemi uygulanacağı için işyerinde genel bir temizlik yapılması şarttır.
  • İş yerinden bulunan eşyalar, dolaplar, masalar, kapılar, pencereler, özellikle mutfak eşyaları, bilgisayar, koltuk, sandalye ve makine gibi eşyalarınızı silmelisiniz. Ancak ilacın etkisi göstermesi için kapı kenarları, süpürgelikler, pencere kenarları, dolap araları gibi haşere ve fare türlerinin girmesi muhtemel yerlere dokunmamalısınız.
  • Temizliğin ardından iş yerinin kullanılabilir olduğundan emin olunduktan sonra faaliyete geçilmelidir.

Çamaşır suyu hiçbir şekilde temizlikte tercih edilememelidir. Çünkü çamaşır suyunun yapısı kimyasal maddelerden oluştuğu için temizlik esnasında böcek ilacı ile birlikte hava kalkıp solunum yollarınıza büyük zararlar verebilir cildinizde tahrişlere neden olabilir.

HİZMETLERİMİZ
7/24 BİZE ULAŞIN
İstanbul Avrupa
0(212) 540 81 28

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52