Böcek İlaçlama Yöntemleri

bocek-ilaclama-yontemleri

Böcek İlaçlama Yöntemleri uzun yıllardır özellikle bu konuda profesyonel olarak hizmet veren böcek ilaçlama firmaları tarafından zaman içinde geliştirilen yöntemlerdir. Doğada milyonlarca böcek bulunmaktadır. Bu böceklerin tamamı gerek DNA gerekse karakteristik pek çok özellikleri açısından birbirinden ayrılırlar. Ama aynı zamanda bu böcekler pek çok ortak özellikleri nedeniyle de birleşirler. Bu böcekler zaman zaman insanların yaşam alanlarına gelerek onların sağlığını tehdit eder. İşte tam da bu sırada böcek ilaçlama yöntemleri devreye girer. Böceklerin tür ve cinslerine göre geliştirilen ve doğru bir şekilde uygulandığında kesin çözüm sağlayan yöntemler şu şekildedir:

Böcek İlaçlamada Kokusuz İlaçlama Yöntemi

Bu yöntem en sık tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bunun iki sebebi vardır. İlki en sık rastlanan böcekler olan kalorifer böceği, hamam böceği, karafatma ve kakalak türünden böceklere uygulandığı içindir. İkincisi ise kullanımı en kolay ve uygulandığı sırada hiçbir şekilde ortamı terk etmek gerekmediği için en sık tercih edilen yöntemdir. Bu yöntemin etkili olabilmesi için mutlaka 3 gün boyunca hiçbir şekilde ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir.

Böcek İlaçlamada Kokulu İlaçlama Yöntemi

Pire, akrep, tahtakurusu vb. bünyesel olarak güçlü olan canlılar için kullanılan bu yöntem hem yapan personel için hem de yaptıran müşteri için zor bir uygulamadır. Maske ve kostüm gerektiren bu uygulamada kullanılan ilacın içindeki ham maddenin ağır kokusu böceklerin tamamının etkilenmesini sağlayacaktır. Ağır ve keskin koku böceklerin nefessiz kalarak imha edilmesini kolaylaştıracaktır. Bu uygulamanın dezavantajı ise şudur: bu uygulama sonrasında ilacın böceklere etki edebilmesi için ortamın en az 4-6 saat mümkünse 24 saat kapalı kalması gerekmektedir.

Böcek İlaçlamada Sıvı İlaçlama Yöntemi

Sıvı ilaçlama uygulaması çoğunlukla bağ, bahçe, tarla, veranda, garaj, otopark, depo gibi açık ve yarı açık alanlarda kullanılır. Etki ettiği böcekler arasında yine zor yok edilen akrep, gümüş böceği, danaburnu, çekirge ve bahçe zararlıları diye geçen böcek türleri vardır. Bu ilaç uygulandığında da 3 gün boyunca ıslak temizlik yapılmamaktadır.

Böcek İlaçlamada Jel İlaçlama Yöntemi

Jel ilaçlama çoğunlukla böceklerin yoğun olmadığı ortamlarda uygulanmaktadır. Periyodik diye tabir edilen özellikle hastane, restoran gibi işletmelerin rutin aralıklarla tekrarladıkları bir ilaçlamadır. Jel şeklinde hazırlanan bu ilaç kendi özel tabancası aracılığıyla belirli alanlara sıkılır.

HİZMETLERİMİZ
7/24 BİZE ULAŞIN
İstanbul Avrupa
0(212) 540 81 28

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52