Bahçe İlaçlama

bahce-ilaclama

Haşere problemi yalnızca ev ve iş yerlerinde değil, açık alanlarda da insanlar için sorun teşkil etmektedir. Özellikle yaz akşamlarında balkon ve bahçelerde oturmanın keyfini çıkaracakken, ışığa gelen böceklerle karşılaşmak ya da akrep sokmasına maruz kalmak kimsenin yaşamak isteyeceği bir durum değildir. Peki, keyifli anlarınızı bozan bu haşerelere karşı ne gibi önlemler alıyorsunuz? Camlara takılan tül sineklik veya teller haşerelerin eve girmesini engelleyecektir. Balkon ve bahçelerde ise ışığı kapalı tutarak ya da elektrikli böcek savarlarla haşereler engellenmeye çalışılmaktadır. Ancak, bu yöntemler bir çözüm değil yalnızca günü kurtarma çabasıdır. Üstelik bu amacı bile tam manasıyla karşılamaz. Bu nedenle, daha kalıcı bir çözüm bulmalı ve bahçe ilaçlama yöntemlerini gözden geçirmelisiniz.

Bahçe İlaçlama Konusunda Dikkat Edilecek Noktalar

 • Öncelikle ilaçlama yapacak firmayı doğru seçmeniz gerekmektedir. Firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı, garantili ve sertifikalı olmasına dikkat etmelisiniz. Size %100 sonuç garantisi veren firmalarla çalışarak doğru sonuç elde edebilirsiniz.

  bahce-ilaclama

  bahce-ilaclama

 • Bahçe ilaçlama için doğru zamanı belirlemek çok önemlidir. Açık alanda yapılan ilaçlamalar için en doğru zaman, rüzgar ve yağışın olmadığı ilkbahar ve yaz aylarıdır. Uygulanan ilacın süpürülerek ya da yıkanarak etkisini kaybetmemesi için bu detaya dikkat etmek gerekmektedir.
 • Bahçenizde gereksiz bir kalabalık varsa bunu ortadan kaldırmanız gerekmektedir.
 • Ayrıca, aşırı uzayan çimleri olabildiğince kısaltmalı, topraklardaki oyuk ve çöküntüleri doldurmalı, yabani otları temizlemelisiniz.
 • Bahçenizi daima temiz ve düzenli tutmalısınız. Haşerelerin pisliği ve dağınıklığı çok sevdiğini unutmamalısınız.
 • Bahçenizde yığın halde odun ve eşya bulundurmamaya özen göstermelisiniz.
 • Ayrıca, unutmamanız gereken bir diğer husus da, bahçede sulama yaparken toprağın aşırı ıslanmamasını sağlamaktır. Zira aşırı ıslanan ve nemli kalan toprak haşerelerin oluşmasına olanak sağlar ve bitkilerin de çürümesine sebep olur.
 • Bahçede ve konut içinde haşerelerin, özellikle de fare ve yılan gibi iri haşerelerin yuva yapabileceği alanları yok etmelisiniz.
 • Bunun yanı sıra, ağaçları düzenli olarak budamanız da haşere yuvalanmasını engelleyecektir. Bu adımları tamamladıysanız, bahçe ilaçlamadan %100 sonuç almanız kaçınılmaz olacaktır. Park bahçe ilaçlama konusunda ayrıntılı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.
HİZMETLERİMİZ
7/24 BİZE ULAŞIN
İstanbul Avrupa
0(212) 540 81 28

İstanbul Anadolu
0(216) 337 76 65

Kocaeli
0(262) 325 34 28

İzmir
0(232) 264 88 52